KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ADSL prijava

5 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Ned 7 Dec - 19:36:44

Ma jok, kažem da je iz početka sve to extra zanimljivo dok ne uploviš u neke mirnije vode i onda počneš normalno da ga koristiš. Veruj mi na reč. Znam likove koji su uplaćivali kablovski net na mesec dana, računar nisu gasili, a onda 3-4 meseca pregledali to što su skinuli. Mislim da to nije poenta neta, jer da je tako cene bi bile mnogo veće...
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Ned 7 Dec - 19:44:32

Jeftiniji i brži pristup internetu


7. decembar 2008. | 15:00 | Izvor: B92
Beograd --

Monopol na distribuciju interneta u Srbiji ukida se krajem decembra i očekuje se da će cena internet usluga pasti.

ADSL prijava - Page 2 17288119349234d7e6270c408198422_extreme
Provajderi ocenjuju 2009. kao ključnu za razvoj interneta u Srbiji


Za razvoj interneta u Srbiji 2009. godina biće ključna jer će, prema rečima provajdera, prvi put u našoj zemlji početi masovno postavljajnje optičkih kablova. Očekuje se da će cena interneta pasti, kao i da će biti moguće uvođenje visoko kvalitetnog televizijskog programa.
"To znači 100 mbps (mega bita po sekundi). To ne znači da će svako imati 100 mbps, ali će po želji to biti moguće. Biće moguće uvođenje digitalne televizije, IP televizije i slično", kaže Simo Ivaneža iz Udruženja provajdera.
"Prema mojim informacijama, postoje kompanije koje pripremaju 20 hiljada priključaka i to će biti prva optika dovedena do stana", dodaje Ivaneža.
Osim ovih tehničkih inovacija, država će doneti i nova pravila. Krajem decembra ove godine na tržištu Srbije će se pojaviti drugi internet operateri pored Telekoma, što će dodatno sniziti cene.
Registar internet domena Srbije će završiti promenu yu domena u rs.
"Definisali smo proceduru kako će yu domen da nestane sa interneta konačno. To je dosta komplikovana i zahtevna procedura, ali sada je potpuno jasna. Domen yu će biti konačno penzionisan 30. septembra 2009. godine", rekla je Mirjana Tasić iz Registra nacionalnog internet domena Srbije.
Izveštaji Republičke agencije za telekomunikaciju kažu da je ovaj sektor jedini koji u Srbiji beleži stalni godišnji rast.
Kada 2009. budu bile omogućene nove usluge treba očekivati još veći rast, veću zaradu za kompanije koje se ovim poslom bave i još niže cene za građane.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od medicus Ned 7 Dec - 20:01:18

Laki ::Ma jok, kažem da je iz početka sve to extra zanimljivo dok ne uploviš u neke mirnije vode i onda počneš normalno da ga koristiš. Veruj mi na reč. Znam likove koji su uplaćivali kablovski net na mesec dana, računar nisu gasili, a onda 3-4 meseca pregledali to što su skinuli. Mislim da to nije poenta neta, jer da je tako cene bi bile mnogo veće...
Mudro zboriš... imaću tvoje mudre reči na umu... kada budem išao na operaciju očiju... :s31an:
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Čet 18 Dec - 4:37:14

A kako stojiš sa komšijama, drugarima, kolegama...??? Jel' im ti skidaš ili ti dolaze na gajbu? Jel' to pozitivna ili negativna strana?
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od medicus Čet 18 Dec - 8:55:04

Laki ::A kako stojiš sa komšijama, drugarima, kolegama...??? Jel' im ti skidaš ili ti dolaze na gajbu? Jel' to pozitivna ili negativna strana?
Vertikalno... Komšije su sve neke nadrndane starkelje, drugovi me zaboravili, a kolege po čitav dan na faxu...
Tako da im ja skidam ono što mislim da je u redu da skinem, mada potpuno si u pravu, kada si zaključio da bi to mogla biti jedna negativna strana... Naime kako objasniti ljudima koji neznaju šta znači softwer, da film o warcraft-u još uvek nije ni smišljen a nekmo li snmljen...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Ned 4 Jan - 12:58:20

Novi OPEN ADSL paketi, još veće brzine prenose podataka!
Telekom Srbija od 1. januara 2009. godine uvodi još tri nova OPEN ADSL CLICK Internet paketa sa znatno većim brzinama prenosa podataka u oba smera (downlink i uplink):



  • Click 6, u kome će brzine protoka biti 6144 Kb/s u dolaznom i 384 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 3.230,00 dinara*

  • Click 8, u kome će brzine protoka biti 8192 Kb/s u dolaznom i 512 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 3.825,00 dinara*

  • Click 16, u kome će brzine protoka biti 16384 Kb/s u dolaznom i 768 Kb/s u odlaznom sabraćaju, po ceni od 4.675,00 dinara*

Istovremeno, postojeći OPEN ADSL1, ADSL 2 i ADSL 3 paketi, uz nova imena dobijaju i nove brzine po nepromenjenim cenama paketa:



  • ADSL 1 = Click 1 sa novim brzinama od 1024Kb u dolaznom i 128 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 1.425,44 dinara*

  • ADSL 2 = Click 2 sa novim brzinama od 2048 Kb u dolaznom i 192 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 2.136,98 dinara*

  • ADSL 3 = Click 4 sa novim brzinama od 4096 Kb u dolaznom i 256 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 2.849,70 dinara*

Start paket 256/64 Kb/s ostao je nepromenjen (1.178,82din). Povećanje brzine protoka podataka primenjivaće se i na ADSL pakete drugih Internet Servis Provajdera, tako da će i oni biti u prilici da ove pogodnosti ponude svojim korisnicima.

*Sve navedene cene su bez PDV-a.



::Telekom Srbija::
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Sub 10 Jan - 14:44:48

Telekom Srbija tehnička podrška:

Dobrodošli na stranice za on-line podršku.Ovde možete da pronađete uputstva za povezivanje na Internet i korišćenje elektronske pošte, odgovore na najčešće postavljana pitanja, instrukcije za zaštitu vašeg računara, spisak naših korisničkih centara itd. Ako imate nekih pitanja u vezi naših internet usluga, možete se obratiti našem Korisničkom servisu na telefon 9813, ili na e-mail info@telekom.yu .
Ukoliko imate tehničkih problema prilikom korišćenja naših intenet usluga, a niste u stanju sami da ih sami rešite, na raspolaganju Vam stoji naša tehnička podrška na broju telefona:


  • 0800 / 100 -100
(poziv je besplatan)

Pre nego što pozovete našu službu za tehničku podršku, molimo Vas da na ovim stranicama za on-line poršku proverite da li je na vaše pitanje već odgovoreno.Radno vreme kontakt centra je radnim danom od 08 do 22h, a subotom od 08 do 18h.
Korisni linkovi:

Preporuka: Zvati telefonom i slati mail-ove dok im se ne smučimo ADSL prijava - Page 2 147351
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Uto 3 Feb - 15:28:38

Sent: Sunday, February 01, 2009 12:10 PM
To: Info
Subject: ADSL Kusadak

Poštovani,

Interesuje me da li će skoro u Kusatku biti postavljana oprema za
ADSL. Koliko ja znam ima dosta zainteresovanih, a i priča se da je
trebalo da bude postavljena oprema oko Nove Godine. Ali se ništa ne
dešava koliko ja znam.

Laki

Odgovor:



Poštovani,

Žao nam je što moramo da kažemo da nemamo konkretnih informacija za Vas. Nijedna centrala nižeg ranga, kao što je centrala kojoj Vi pripadate, nema instaliranu opremu koja omogućava uslugu ADSL.


S poštovanjem, Telekom Srbija
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od medicus Čet 5 Feb - 9:08:33

'Ej, vidi... odjebali te na kulturan način!
Aj mi pomozi, i reci, ima li šanse da zaključam modem, tj. da samo ja mogu da 'vatam bežične signale... zvao sam operatera, i mene su isto tako na kulturan način izradili... pokušavao sam nešto sam, međutim, zajebao sam stvar, i jedva vratio na staro... tako, reko' bolje da pitam, nego posle da...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Čet 5 Feb - 17:08:27

Naravno da može! Mislim i da nije teško. Bar ne bi trebalo. Jedan od načina je da kriptuješ signal nekom šifrom, drugi je da staviš koje mac adrese mogu da pristupaju modemu.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Uto 14 Apr - 22:38:28

Posle ovog mail-a iz meseca februara i glasina koje se šire po Kusatku u vezi ADSL-a da nikada neće stići, jer nam centrala spada u centrale drugog reda (što automatski povlači da su seljaci u ovoj zemlji građani drugog reda) rešio sam da pređem na alternativni način povezivanja na www. Uz pomoć firme G-net iz Mladenovca u subotu je uspešno postavljena prva bazna stanica za bežični internet u Kusatku, verovatno ne i poslednja.

Dragi moji Kusačani, dobro došli u civilizaciju!
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Laki Sre 24 Mar - 8:13:26

ADSL je u Kusatku konačno i zvanično uključen 19.3.2010. godine.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

ADSL prijava - Page 2 Empty Re: ADSL prijava

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu