KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samodoprinos

2 posters

Ići dole

Da li ste za samodoprinos?

Da
 
Ne
 
 
 
Pogledaj rezultate

Samodoprinos Empty Samodoprinos

Počalji od Laki Sub 19 Dec - 12:22:38

Glasanje je zakazano za danas i sutra. Glavni cilj je povećanje oporezivanja. Što se mene lično tiče, a i većine nas sa 2% na 3%. I dva posto mi je bilo mnogo. U proseku oko 700-800 din svaki mesec. Prevedeno u usluge, to bi na primer bilo 2 meseca telefoniranja preko mobilnog, 2 meseca pretplate za satelitsku (DIGI), svaki dan po jedan hleb od 25din!!! To je za mesec dana. Za godinu dana i da ne razmišljam. A tek za tri posto od plate šta sve može da se kupi. Pa još ljudi koji imaju veće plate. Ne bi se ljudi bunili da je nešto konkretno urađeno za te pare. Nego njima je sve malo. Dobijaju od republike, razne opštinske kase i kasice i slično da ne lupam dalje jer nisam baš upućen, samo sam toliko upućen da ovo što su ovi uradili u Kusatku za poslednjih par godina smo nas par (najviše 5-6 ljudi) svojim radom i sa mnogo manje sopstvenog novca mogli da uradimo sami i to vikendom. Ne kukam na sadašnju vlast, nijedna nije bila drugačija od kako znam za sebe.

Povod za ovo raspisivanje je letak koji sam dobio prekjuče u Palanci koji ću da prekucam ovde jer nemam skener (koji uzgred košta kao jedan ili dva odbitka za samodoprinos!).





DRAGI SUGRAĐANI



Za 19-ti i 20-ti decembar ove godine, najnesposobnija i najbahatija vlast u našoj opštini, raspisala je referendum za samodoprinos i to: 3% na lični dohodak, 5% na preduzetništvo i 10% na dohodak od poljoprivrede. Ta ista vlast je pre samo godinu dana podigla kredit od banke Intesa u iznosu od 2.000.000€ (i slovima dva miliona evra!!!) sa grejs periodom od tri godine na ime budžeta opštine. Od tog nvca pola su potrošili za glavnu ulicu, a ostatak za izgradnju desetak kilometara puta po selima, mahom u Glibovcu i asfaltniranja ulica partijskih drugara i prijatelja. Ogroman deo od te polovine su potrošili za finansiranje raznoraznih firmi (javnih preduzeća) koja su oni osnovali a finansiraju se iz budžeta.


Novac im navodno treba da dalje grade, a ustvari novac im treba za plate, za finansiranje javnih preduzeća, za ručkove i pijanke.


Gde su pare od sajma poljoprivrednih mašina svakog 15-og u mesecu, od pijačnine svakog radnog dana i subotom, od zakupa pijačnih tezgi, od Krstovdanskog vašara? Komisiju na referendumu čine samo članovi vladajuće koalicije, dok je prisustvo opozicionih članova i građana zabranjeno!


Dragi sugrađani, ne dozvolimo da nas ovi nepismeni i polupismeni nesposobnjakovići kradu narednih pet godina kroz samodoprinos. Sve radove koje su oni izvodili plaćeni su višestruko više od realne cene. Napravili su fontanu i dva pojila za stoku pored fontane. Neka im ona donese pare.


Srušili su lokale preko puta bioskopa, ostavljajući ljude bez posla. Osnovali su gomilu javnih preduzeća, a u postojeća javna preduzeća su pozapošljavali gomilu „radnika“ , iako ni oni koji su već tamo nemaju šta da
rade.Zapošljavali su mahom rođake, partijske drugove, prijatelje, bivše supruge (!? ) i prijateljice. Sve se to finansira iz budžeta opštine.



Dragi sugrađani, protiv Miloševićevog režima smo izlazili 90 dana, a protiv ovih nesposobnjakovića izađimo 17.12. u 15 sati ispred „Konaka Stanoja Glavaša“ i sastajmo se svakog dana u isto vreme, na istom mestu, dok ih ne isteramo iz opštine i dok se ne raspišu novi, vanredni izbori u našoj opštini.


Zato ne izlazite na izbore 19-og i 20-og da nas ne bi pokrali i da im ne bi dali legitimitet.


Hvala!


U potpisu neka grupa građana.


Ljudi, idite na slavu, zajebite referendum! – prim. aut.


Poslednji izmenio Laki dana Sub 19 Dec - 15:30:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od medicus Sub 19 Dec - 13:57:38

Ma koja je ovo budala pisala!?
Pa 'el je on normalan, ovo ne sme na glas da se priča!?
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od Laki Sub 19 Dec - 14:40:48

Ja sam samo citirao. Okačiću i originalnu verziju. Samo da nađem skener Samodoprinos Icon_biggrin . Nego, jel ovo beše demokratsko društvo? Kako sad ne sme javno da se priča? Ja sam mislio da sme. Tako su nas učili u školi, demokratije je...
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od medicus Sub 19 Dec - 17:47:09

Bio sam sarkastičan!
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od Laki Ned 20 Dec - 3:55:01

Tvoj sarkazam će da me ubije!
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od Laki Pet 25 Dec - 19:29:16

Opšte narodni referendum je propao Samodoprinos Lol Nisu uspeli da namaknu dovoljan broj glasova da bi mogli nešto da smute. Sad će meni da ostanu moje parice, pa ću ja lepo da krpim put ispred svoje kuće, menjam sijalicu na banderi, a Boga mi za godinu dana će da se skupi para i za trotoar, sa sve ivičnjakom. Živeli! Samodoprinos Icon_sunny
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Samodoprinos Empty Re: Samodoprinos

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu