KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...pevaj ujko, pevaj rode...

2 posters

Ići dole

...pevaj ujko, pevaj rode... Empty ...pevaj ujko, pevaj rode...

Počalji od medicus Ned 12 Apr - 15:57:08

Da se odmah ogradim, i objasnim da ova tema nema veze sa čalgom i turbo-folkom... Interesuje me tradicionalna, izvorna muzika iz područja gornje i donje Jasenice, konkretno, stare pesme iz Kusadka... Siguran sam da je neko nekad čuo nešto slično od svojih baba (možda i od deda, ali čisto sumnjam), i mislim da bi bila velika greška zaboraviti te stihove...
Lično priznajem da sam se prilično iznenadio kad sam googl-ajući po netu, naišao na
http://izvornepesme.org/p.aspx?pc=297
Jeste da sam rođen u Beogradu, al' sam odrast'o u Kusadku, i moram reći da sam sad' prvi put čuo za ovu pesmu... Mada kad bolje razmislim, nemogu da setim ni jedne druge pesme, ili igre, iz Kusadka, a siguran sam da ih imamo (što i gore ponuđni link potvrđuje)...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...pevaj ujko, pevaj rode... Empty Re: ...pevaj ujko, pevaj rode...

Počalji od NKNK Ned 27 Maj - 10:27:27

Čuo sam od jednog dečka koji se razume u izvornu muziku da ova pesma nije iz Kusatka. A imaš i kusadačko kolo koje je snimio, po mnogima, najbolji srpski harmonikaš ikada-Miodrag Todorović Krnjevac-rođen u Rataru.

NKNK

Muški
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu