KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhvati me nostalgija!!!

Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty Uhvati me nostalgija!!!

Počalji od Admin Ned 17 Avg - 13:20:06

20 Apr 2008
Pa šta da kažem... To što ne živim u Kusadku, ne mora da znači da treba da ga zaboravim. Mislio sam da je ovaj sajt, odličan početak nečega novog... nečega što bi donelo preko potrebno osvešćivanje (od konstantnog je*anja u zdrav mozak) mlađeg dela kusadačke javnosti, ali kada s' vremena na vreme posetim sajt, shvatim da ne samo što ne napredujete, već lagano počinjete da se pretvarate u samofrustrirajuće likove koje mrzi da se prošetaju do centra, i ozbijno pokrenu pitanje procene stanja u kome se selo nalazi. Problemi kao što su:

*opšti izgled i funkcionalnost puteva (svaki komentar je suvišan)

*neadekvatna rasveta na važnijim lokacijama (svi smo se našli u sličnim situacijama, u kombinaciji sa gore pomenutim lokvama na putevima)

*Đubre (predhodni problemi, mogli bi se rešiti jedino izvozom navedenog)

ne mogu se doduše porediti sa pogodnostima koje Kusadak može pružiti neupućenom znatiželjnom turisti..:

*prevoz, kojim se tačno na vreme stiže s' kraja sveta na kraj (čak do prijateljske Indije)

*uzbudljiva neizvesnost prelaska ležećeg policajca prekoputa Danke (za svaki slučaj, isključiti vazdušne jastuke)

*prekrasna panorama Rajninog brda, posmatranog sa balkona iznad kladionice (termini već zakazani unapred od strane narkomana)

*neponovljiv noćni provod (ajd čik, nađite sve ono na jednom mestu)

*jedinstven primer borbe protiv bele kuge (staro školsko igralište kod duda prekoputa Radeta Litkovog)

*Rade Litkov (!)

*kombinacija pijane, drogirane, neiživljene, razuzdane i fine dece po ulicama i budžacima kusadačkim (ne daj se generacijo!)

*toalete u školi (ja sam kao klinja srao u ona čuda na brdu, prekoputa glavnog ulaza, a ne kao deca sad u toalete vredne milione dinara!!!)

*mutno Dunavo, pardon, jezero (ako vam se posreći, možda vas i nađu posle utapanja)

*ljubaznost osoblja na šalterima Doma zdravlja, Pošte, i Lastine stanice (iznad proseka za zemlju Srbiju)

*planinarenje uz put od novog mlina prema centru (al kad padne kiša..!)

*najmoderna-ultrafensi-megaextra slavlja veselja i sa'rane u restoranu kod železničke (zajebalo vek)

*stočno trgovinski sajam - pijac kod starog mlina (sa početkom u pola dva izjutra)

*kosovac arenu (savršen primer kulturnog uzdizanja mladih-u pi*du materinu)

*znakove kraj puta tzv. putokaze (sad služe nekome za pokrivanje šahtova i kokošinjce)

*pregled kod dr.mr.sci.itd. Slavice (participacija pola kile sira i dvaes jaja)

*nesvakidašnji svadbeni ugođaj u prostorijama mesnog matičara (idealan način za početak idealnog braka)

*biblioteku (xa xa xa xa!!!)

*telefonski imenik (Vuk Karadžić se prevrće po grobu...)
*nezamisliv doživljaj uz neobavezne razgovote sa lokalnim stanovništvom (sa alkosima ispred prodavnica)

*benzinsku pumpu (počinje sa radom kad nestanu zalihe nafte na Zemlji - radiće kao dragstor)

*Drake, Bujagitska dolina, Crkveni zabran, Ješkova šuma... (i ostale lokacije sa istorijatom paranormanih fenomena - veštice, vile, dlakovuci, NLO, eskimi, alkoholičari, silovatelji, nindža kornjače i Simpsonovi)

*ratarsku železničku stanicu (u sred Kusadka)

*rabrovačku železničku stanicu (u sred Kusadka)

*kovačevačku železničku stanicu (u sred Kusadka)

*enterijer i eksterijer gore pomenutih (neko se hvalio da je austrijski car na kusadačkoj železničkoj odlikovao svog oficira - možda je zaslužio čovek. Mi preživljavamo Golgotu čekanja voza iz Palanke, zamislite da ga čekate da dodje iz Beča)

*telefonske govornice (ali ne i kartice za iste)

*javni nužnik kod donjeg ulaza pijace (u poudi čitav spektar zaraznih bolesti od hepatitisa A, B, C, D, E i neotktivenog Ž, pa do SIDE, sifilisa, dekubitusa i ostalih polno prenosivih i nepranosivih zanimacija)

*kulturno istorijske spomenike... (brvnara kod Cecine prodavnice-u reprezentativnom stanju, manastir Pinosava-privatno vlasništvo popa Bileta, stari mlin-ponos i dika sela Kusadka, al' pre 200god, a za kameju iz Kusadka sećam se da je u istorijskom atlasu pisalo nešto savim treće, ali ni ''K'' od Kusadka...)

*podelu lepog mišljenja o Azanji sa meštanima (preporčuje se, ne otkrivati Azanjsko poreklo)

*apsolutnu blagonaklonost lokalnog staovništva (bez ustručavanja pitajte bilo koga za prenoćište)

*policiju u svakom trenutku, i na svakom mestu (kao i hitnu pomoć)

*šakale gore u domu... (ako shvatate šta hoću da kažem)

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
ne mogu više... uhvati me nostalgija!!! Biće ovoga još, jedva čekam da pročitam vaše komentare.
Hvala na razumevanju, iskreno vaš:


Pera Kojot Supergenije
Admin
Admin
Admin


http://kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty Odgovori na temu

Počalji od Admin Ned 17 Avg - 13:25:33

43 Komentara

medicus said...
Svaka ti je k'o Njegoševa...
Posted 21 Apr 2008 05:55

Marko said...
Pero, ovo je genijalno!!!
Posted 21 Apr 2008 10:29

Pera Kojot Supergenije replied to Marko...
Hvala ti Marko, biće ovoga još... samo da za Vaskrs dođem kući, i upoznam se sa novim abrovima!!! Pozzz, i još jednom hvala!
Posted 21 Apr 2008 12:24

Mao Ce Tung said...
Celicna pesnica komunizma ce resiti sve probleme!
Posted 23 Apr 2008 01:45

DRAGAN_MANCE said...
Pera je u pravu sto se tice dosta stvari, ali u nekima se apsulutno ne slazem sa njim. * Rasveta u Kusatku je po meni dosta dobra, setite se kakva je bila pre cetiri godine, a kakva je sada, nebo i zemlja. *Cika Rade. Ko si ti da kazes bilo sta lose o tom coveku, svi mi smo odrastali uz igrice, stoni fudbal i cika radetove komentare. Ma cika rade je istorijska licnost u Kusatku. *Slavlja, Svi srbi na skoro isti nacin proslavljaju svadbe tako i Kusacani i ne vidim sta je lose u starim srpskim obicajima! A likovi koji su se dva puta ispisali u Savu i sada kao ne zive u Kusatku sada se prave kako je to nesto glupo, a kada dodju ponasaju se seljackije na svadbama od bilo kog drugog Kusacanina. *Sta fali igralistu u Kosovcu, samo velikim antisportistima smeta igraliste, pogledajte samo proslo leto i koliko je ljudi tamo odlazilo na fudbal. *Sto se tice vencavanja mogu da kazem peri da ne lupa kada nema pojma, da se malo raspitao pre nego sto je sastavio text znao bi da je napravljena nova sala za vencanje, po meni veoma lepa. *I posledje ali ne i najmanje vazno je pitanje o odbojnosti prema azanjcima! Kako bilo ko moze da ima lepo misljenje o njima? Pa oni su dali coveka koji je ubio Karadjordja (inace svog kuma) i sto je najgore sahranili su ga u Kusatku kod manastira. I na kraju imam da porucim svima sto samo na ovaj nacin iskazuju svoje nezadovljstvo: "AKTIVIRAJTE SE i recite javno sta vam se ne svidja i pokusajte to da promenite, a ne ovakoda napadate sve i svakog krijuci se iza nick-ova"
Posted 23 Apr 2008 04:08

Pera Kojot Supergenije replied to DRAGAN_MANCE...
Daleko sam ja prijatelju moj i od Save, i Kusadka... *Rasveta jeste dobra (u tvojoj ulici), pitanje je, šta sa onim ljudima koji niti je imaju, niti neko zamenjuje sijalice, koje su pregorele pre 5god. *Ja sam iskucao samo ime i nadimak, ostalo je na čitaocima da komentarišu. Ako je tvoj ideal odrastanje uz video igrice, stoni fudbal i masne komentare osoba koje zarađuju za život novcem koji deca dobijaju za hranu, onda mi je drago što moje dete ne odrasta uz isto... *Ispravka: Svi Srbi na milione različitih načina proslavljaju, kako svadbe, tako i ostale događaje... bilo radosne, bilo tužne. Skidam ti kapu, ako me ubediš da je gazdi lokala stalo više do običaja, nego do novca. A o običajima, kojih se svi pridržavaju rutinski (i to samo onih koji njima odgovaraju) neću ni da raspravljam! *Svi odlaze na igralište, jer nemaju gde! Očekuju nešto novo, nešto spektakularno (200 kvadrata asfalta, žičane pregrade i dva para svetiljki... i stolice kojih nije bilo već posle dve nedelje = manifestacija) Što niko ne kaže koliko je novca potrošeno za Arenu!? *Što se tiče sale za venčanje, u pravu si da nemam pojma (ali nisam lupio kad sam rekao - kako si se izvoleo izraziti), nisam bio kući skoro, ali doći ću, pa ću videti i to čudo! *Samo Sloga Srbina Spašava... A ono što si malo pre rekao o Azanji i azanjcima je čist primer Demokratske tolerancije i međusobnog uvažavanja!!! Na tu temu bih mogao da se raspišem, ali bih preterao. I još da citiram sebe:''počinjete da se pretvarate u samofrustrirajuće likove koje mrzi da se prošetaju do centra, i ozbijno pokrenu pitanje procene stanja u kome se selo nalazi...'' ja da živim u Kusadku, znao bih šta bih radio, ovako sve je na vama braćo moja...
Posted 23 Apr 2008 07:17
Admin
Admin
Admin


http://kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty odgovori na temu

Počalji od Admin Ned 17 Avg - 13:26:12

Tica Brzalica replied to DRAGAN_MANCE...
Sta bre ti drzis neki hvalospev ovde, a sto se tice nicka ,ti se prvi krijes iza njega! I ti sto si ovde autor,ne izbacuj vise moje komentare,inace ode sajt u P.M.!
Posted 24 Apr 2008 00:32

medicus replied to Pera Kojot Supergenije...
Ako si mu i rek'o!!!
Posted 24 Apr 2008 01:04

Tica Brzalica said...
Meni se cini da ima tu jos mnogo toga. Prema nekim saznanjima u Kusatku ima 20 registrovanih narkomana! Koliko ce ih jos biti za 5 god. ///cenzurisano/// ,ne smem ni da pomislim da tako nesto moze da se desi i mom detetu?! A flora u blizoj okolini jezera kao u botanickoj basti,ima tu nekih raznih biljcica cak iz indijeee,e,ako ne verujete prosetajte se,pa ce vam biti jasnije! Trotoar u centru sela koji je radjen pre 4 god.,pogledajte na sta lici,s*ebo' se skroz,ocigledno da je taj cement jos nekom trebao! A nas visoki predstavnik(j*bo' mi pas mater sto sam glasao za njega),dika kusadacka,nasa svjetla tacka,licemer i ulizica,jako M... sa aktovkom,b... jedan odlucuje o mojim parama(samodoprinos),dabogda mu preselo pivo koje popije u Kalimeru od mojih para. Doci ce i njegov kraj,a ono sto je jos jadnije njegovo mesto ce zauzeti jos gori od Gere i njega zajedno! Propast jedna,nema nam spasa!
Posted 25 Apr 2008 16:23

Duskodugousko said...
KOJOT-e Nabrajao si sve redom "poznato"po kusatku da bi ljudi koji citaju (ove uvrede) uvideli da ti jesi tu ziveo,ali si okarakterisao mestane ovog sela kao divljake, kojima treba neko da palamudi o nekim problemima, kao da oni sami toga nisu svesni.Najverovatnije si na tim istim mestima i sam odrastao,a sada kao veliki "gradjanin"nekog grada pljujes po svemu i svacemu cega se mozes setiti, iz svog pomalo izbledelog secanja.Kako je moguce da nisi pitao sta ima novo u tom istom jebenom kusatku,a da izbegnes provokacije i omalovazavanje.Ovamo se skuplja kinta za kiriju,a ljudima koji su svoji na svome nabija na nos i optuzuju, kako su problem svih problema, upravo ti isti mestani koji tu zive,rade,unose zivot svom mestu,koga se verujem niko ne stidi.Hoces da kazes, da svi treba da slede tvoj primer,odsele se negde u tudjinu, pa da pocnu siptari da kupuju placeve, i za 100 god. imamo isti problem kao sada sa kosovom. Zar da nasa skola postane pusta,obdaniste zaraste u korov,kome ce tada trebati asfaltirani i uredjeni poligon?!Mozda bi bilo pametnije da gledas svoja posla,a ne da brines tudje probleme,od kojih nemas ni koristii, ni stete.Ako nemas neke pametnije teme za razgovor, sa ljudima koji zive u ovom mestu koji su uvek raspolozeni za kvalitetan razgovor,ne moras ni da pokreces neke javne svdaje.:)
Posted 25 Apr 2008 20:25

the Doctor said...
Razmisljao sam dugo da li uopste da dodajem komentar...pa odlucih. Dakle... Kusadak se raspada,to je evidentno(moram da koristim ove reci,jer se dosta ljudi proserava svojim leksikonom).Kao sto rekoh,raspada se i tu se moze uciniti dosta,medjutim ne postoji osoba kojoj je zaista stalo do poboljsanja kvaliteta zivota u istom. Idu izbori,predpostavljam da se obecavaju kule i gradovi...Ljudi,osvestite se,Geri ste napravili kucu,alooooooo KUCU bre!!!!! Svako sledeci ce slediti njegov primer,eto prvi vas Visoki predstavnik ide sa KUD-om u Grcku,toboze glumi vodju puta.Dosao mu je kraj,pa covek da iskoristi sto je ostalo od privilegija. Ovog puta se morate ujediniti,ma koliko to bilo tesko za izvesti,i oterati sve posasti Kusadacke. Cela prica oko politicke scene se vrti oko Igora,Gere,Milana,Raje(diskvalifikovanog na ovim izborima jer se bavio "necasnim" radnjama na proslim izborima,ali je nasao adekvatnu zamenu)i Toplice.Imate toliko ucenih ljudi koji bi reprezentovali Kusadak,ali vi kao da ste slepi,i ne primecujete ih. Znam ja...to je strah od nepoznatog,ali goreg od trenutnog stanja tesko da ce biti. Odlucite sami,ali nikako ne SIRITE DALJE,stavite kondom!!!!!!! Oradikalima sve znate,setite se bivsih kandidata,Jovise Cercila,Zabe Gajica... Nije dovoljno pokazati interes za politiku,da bi se njome i bavio. Za narkomane se ne brinite,oni sami medju sobom vrse selekciju,znate sta hocu da kazem. Umalo da zaboravim da repliciram Peri,DECUBITUS nije polno prenosiva bolest,vec nekroza tkiva nastala usled nedovoljne prokrvljenosti.Drugarski savet:Ne koristi medicinske termine,ako ne znas sta oni znace,ispadas budala oja se proserava. A na ostale tvoje sugestije nemam komentar osim da ti kazem da,kada te sledeci put bude ka..o neki Kusacanin,mu skrenes paznju da bude nezniji jer te je ocigledno mnogo bolelo.Idijote neandertalski.
Posted 26 Apr 2008 04:57

Pera Kojot Supergenije replied to Duskodugousko...
Aku je ‚‚uvreda‚‚ izneti činjenično stanje, koje mi lično smeta, onda sam kriv... Drago mi je što se ne slažeš samnom (možda baš nemaš ni razloga da se slažeš, možda tebe svi ti problemi ne pogađaju), ali je takođe činjenica, da ja ni jednog meštanina Kusatka nisam lično napao... a ako se neko pronašao ja nisam kriv! Pokušao sam da problemima, sa kojima se svakodnevno suočavamo i vi i ja, priđem na šaljiv način, i to je ono što, svi koji me kritikuju zaboravljaju. Ali ostavimo to za sada na stranu, ono što me više užasava je tvoj način izražavanja neslaganja, koji se ne razlikuje puno od onoga što je DRAGAN MANCE ranije komentarisao... Hoću da kažem, da vas izgleda boli to što je neko pokrenuo neke tabu teme, pa nemajući odgovarajuće argumente, napadate autora (mene) lično! Da krenemo redom... *niti sam ja napadao građane, i bilo koga nazivao divljakom, napisao sam ono što jeste, samo su to neke javne tajne čije spominjanje ruši neku idiličnu sliku o Kusatku, koju pokušavamo sami sebi stvoriti... čemu to pitam se, ako ste svi svesni problema u kojima se nalazite, kao što kažeš, da li misliš da će ćutanje o tim problemima učiniti da oni nestanu. *nikada se ja nisam hvalio svojim prebivalištem, i to što iznosim svoje mišljenje na forum, želeći da čujem vaše, nije ništa loše, znaš, to se u mestu gde sam (kad me već vučeš za jezik) zove razmena mišljenja i diskusija o problemu (ali izgleda da određeni ‚‚divljaci‚‚ neznaju šta je to - pa kad me već optužuješ za nešto, evo ti povod, da ne lažeš kad kažeš da vas nazivam ‚‚divljacima‚‚!!!) *da sam se ja odselio u tuđinu i okrenuo glavu od Kusatka, kao što ti kažeš, ne bismo mi sada vodili ovu raspravu... Stidim se da, kada me neko pita odakle sam kažem ‚‚iz Kusadka‚‚ rizikujući time da pokrenem lavinu pitanja: a gde je to, a blizu kog većeg mesta? ... A zašto... JER RETKO KO ZNA I ŠTA JE KUSADAK, A NEKMOLI GDE SE NALAZI! (cak ni ljudi iz Smedereva neznaju za nas). Znate li da smo skoro duplo veći po površini od Azanje i Palanke zajedno!!! *O Kosovu neću ni da počinjem... *A veruj mi, kao što rekoh, nisam ja ni okrenuo leđa Kusatku, niti ga zaboravio... Svi ti problemi, koje međusobno krijete jedni od drugih, mene i te kako pogađaju, i od njih imam samo štete. To znaju svi kojima su misli u Kusadku, a telo negde u belome svetu. *Svađa je započela ličnim uvredama, a ja definitivno nikoga nisam sa namerom uvredio, za razliku od vas ‚‚divljaka‚‚ koji nemajući argumente, i čvrste fakte prelazite na lična vređanja!!! VAS SE STIDIM!!! Lupite glavom, pa da čujem neke predloge rešenja tih problema, umesto da SVI kao nojevi pobodemo glave u pesak, čekajući Godoa...
Posted 26 Apr 2008 05:42
Admin
Admin
Admin


http://kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty odgovori na temu

Počalji od Admin Ned 17 Avg - 13:27:03

Pera Kojot Supergenije replied to the Doctor...
he he... ti ćeš mene da učiš šta je dekubitus!!! Pročitaj opet onaj deo sa toaletom... ima tamo i neprenosive bolesti, ali to nije poenta. To je bila šaljiva poruka, ali nije ni važno!!! . . . . . . he, he... on mene da uči šta je dekubit!
Posted 26 Apr 2008 05:52

Nikola said...
Pa Pero bilo kako bilo dekubitus nema nikakve veze sa toaletima,možda bi ipak Doktor imao čemu da te nauči,hm! :)
Posted 27 Apr 2008 08:25

Pera Kojot Supergenije replied to Nikola...
Ma čemu on mene, molim te da uči... Citiram: ‚‚DECUBITUS nije polno prenosiva bolest,vec nekroza tkiva nastala usled nedovoljne prokrvljenosti‚‚ replika: *Cerebro-vaskularni insult (u narodu poznatiji kao šlog)predstavlja ishemiju (nedovoljnu prokrvljenost tkiva prouzrokovanu raznim opstrukcijama(preprekama) u lumenu krvnog suda mozga)sa posledičnom nekrozom (odumiranjem)tkiva. *Infarkt miokarda (u narodu poznatiji kao imfrakt) pretdstavlja nekrozu tkiva srčanog mišića prouzrokovani nedostatkom krvi (slabom prokrvljenošću)... . . . . i ko zna koliko još primera iz života i prakse (embolija pluća, gangrena perfernih extremiteta...) može da se poistoveti sa njegovom definicijom dekubita... Pa daj je*ote, sam bi trebao da znaš da je ovo što pričam istina! Nije on kvalifikovan da mi drži predavanja o dekubitusu... Ono što sam napisao je JE*ENA šala, isto kao i za neotkriveni hepatitis Ž. Čudi me da nisi osporio pojavu Nindža Kornjača i Simpsonovih gore u Drakama (kao što sam napisao)! Poenta je da vrlo dobro znam sve o dkubitu (očigledno mnogo više od Slavicinog kolege, koji mi bezuspešno drži predavanja), jednostavno sam ga upotrebio, da bi komentar dobio šaljiv karaker, kao ono za Drake i Ješkovu šumu, telefonski imenik, benzinsku pumpu i neznam šta već!!!! xe,xe oni mene da uče šta je dekubit. Bolje da opet prelistaju knjige, da osveže pamćenje!
Posted 27 Apr 2008 11:03

DRAGAN_MANCE replied to Pera Kojot Supergenije...
Pero u svom odgovoru na moj komentar navodis neke stvari koje u svom napadu na sve i svasta u Kusatku nisi naveo. Kada si pricao o slavljima u kafani kod zeleznicke stanice nisi ni pomenuo coveka koji je drzi, a ne znam zasto si ga i kasnije napao, bar u tvom svetu gde zivis je novac na prvom mestu, da nije tako ne bi ni otisao iz Kusatka ( ne iz KUSADKA kao sto ti kazes) i sada krivis nekog ko zaradjuje novac izdajuci lokal. Drugo voleo bih da znam gde si ti kao klinac igrao igrice i stoni fudbal, ja kuci nisam imao te mogucnosti pa sam isao kod cika Radeta, i uopste ne smatram da je lose uticao na mene niti bilo kog drugog, a da li je nesto bilo izmedju vas dvojice kada ga tako napadas ne znam, jer to radis ocigledno iz nekih licnih razloga! Sto se tice igralista u Kosovcu nisi pomenuo kradju para na izgradnji (koje je mozda bilo, ja to ne mogu da znam) vec si rekao da je to kulturno zlo, kao sto sam vec rekao to moze da kaze samo veliki anti sportista. Bez obzira na sve ipak je to igraliste potrebno svima u Kusatku ( iako mislim da je trebalo biti u centru) i lepo je sto je napravljeno! A sto se tice azanjaca ili si poreklom azanjac ili ti je zena iz tog mestasca pa ih toliko branis (svi mi znamo ko su oni i ne vidim osnova da ih branis, osim ovog sto sam naveo)!!! A da i Bile odavno nije pop, tako da mogu da zamislim kada si posledji put bio ovde a gajis toliku ljubav prema svom selu! I kao sto rekoh gajis veliku ljubav prema svom selu, radis u inostranstvu i verovatno imas dosta novca, pa da te pitam da li si ikada pomogao svoje selo za koje izrazavas toliku zabrinutost!? P.S DA LI JE NEKO VIDEO DASHU?
Posted 28 Apr 2008 06:03

Marko said...
Sinoć sam čuo da ga nema. Da nije opet dobio neke pare, pa zapalio?
Posted 28 Apr 2008 07:35

Nikola said...
Nisam ja ništa osporio samo sam se složio da je Doktor u pravu za polno prenosive bolesti, bilo kako bilo njegova definicija nije sasvim netačna već samo nedovoljna.
Posted 28 Apr 2008 10:26

Laki said...
Slažem se da je post duhovit. Slatko sam se ismejao. Prava satira (Satira je književni oblik u kojem se kritički ismijava pojedinac, grupa, država ili vlast. Često je korištena kao sredstvo političke borbe. Satira je vrsta komedije koja kritizira neke pojave ili karaktere, a bez želje da se osuđuju). E ovo zadnje je bitno, Pero baš si ga odmerio. Komentari su već priča za sebe...
Posted 28 Apr 2008 15:15

Pera Kojot Supergenije replied to DRAGAN_MANCE...
Gledaj ovako... nisam pominjao sve one stvari, iz prostog razloga, sto nisam zeleo da predjem granicu saljivog, i pocnem ozbiljne rasprave (koje upravo bezuspesno izbegavam), tako da: *nisam ni pominjao obicaje, kao sto ti kazes, pa si me ti optuzio za nepostovanje istih, pisanje u Savu, i bahatost na veseljima... sto opet nema veze sa pamecu!!! *nisam ja ni poceo da napadam Radeta, niti sam sta slagao u vezi njega (ne treba biti vidovita antilopa, pa znati koliko je generacija dece ostavljalo svoj novac tamo). *nisam rekao da je to klturno zlo (kao sto si protumacio), mogao si to da shvatis kao poruku, da je umesto skupocene arene, deci mogla biti otvorena biblioteka, ili internet centar... ili pak na kraju krajeva nesto sto zasluzuje epitet ARENA... *a sto se tice Azanjaca, procitaces da nista lose, i nista dobro o Azanji i Azanjcima nisam rekao... (ne shvatam zbog cega me napadas i svrstavas u isti kos sa Azanjcima, ali nema veze, takav si covek kad vec svom komsiji zelis da crkne krava, sta te boli ku*ac za tamo nekog Azanjca)! *znam da Bile nije pop, ali neznam nikoga u Kusatku ko ga tako ne zove (a sve sto se desavalo vezano za crkvu i manastir, desavalo se pod njegovom cinodejstvom) *i kazi mi molim te... da li to ocekujes od mene novac!?! Vazi, poslacu ga po Geri kad ga vidim!!!
Posted 29 Apr 2008 13:52
Admin
Admin
Admin


http://kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty odgovori na temu

Počalji od Admin Ned 17 Avg - 13:27:47

The Doctor replied to Pera Kojot Supergenije...
Ti si Pero definitivno popio svu pamet ovog sveta,ja se tebi divim i moram da skinem kapu.Takvu pamet su imali samo neandertalci. O Dekubitu sam napisao "iz glave",dakle nisam izasao na net i prepisao definiciju. Ti stvarno mislis da je ovde neko glup? Nego jebes dekubit... Ono sto si napisao u vezi izbora ti je skroz na mestu.Vec sam pomislio da si neki lik koji se moze poistovetiti sa strumfom Mrgudom(Ala volim da mrzim). PIGMA for President!!!!!!!!
Posted 30 Apr 2008 10:37

Neko iz mase replied to The Doctor...
:)
Posted 1 May 2008 00:27

Pera Kojot Supergenije replied to The Doctor...
:-)))))) NO COMENT...
Posted 1 May 2008 11:02

The Doctor replied to Pera Kojot Supergenije...
Vidis kako Dr. Mengel I Dr. Mabouz lako nadju zajednicki jezik. Zivi bili Kusacani iiiiii OSTAJTE OVDE...
Posted 1 May 2008 12:35

Pera Kojot Supergenije said...
Meni svejedno... ionako ne razumem šta hoćeš da kažeš! (a, da. Pa moj neandertalski mozak to ne može da shvati)!!!
Posted 1 May 2008 13:53

Nikola said...
Dobro je što me je neko podsetio da pitam Peru, kome to doktorka naplaćuje pregled 20 jaja i kilogram sira? Odakle ti tako nešto? Meni nije poznato da neko plaća preglede, naravno pod uslovom da je osiguran.A i ako je bilo nošenja sira i jaja to je bilo svojevoljno!
Posted 4 May 2008 18:04

Neko iz mase said...
To je samo zato što doktorka nema krave i kokoške, inače ne bi uzimala. Ovako jadna mora.
Posted 5 May 2008 07:39

Nikola said...
Uopšte nije poenta u tome,već da pacijenti mogu svojom voljom da joj daju šta hoće,i ne vidim kako to nekome može da smeta. Još uvek nisam čuo da je doktorka tražila ikome bilo šta(a pogotovo sir,jaja i sl.)za pregled!
Posted 5 May 2008 12:21

medicus replied to Nikola...
Covek lepo kaze, na ime participacije... a nije dodao, da u zavisnosti od vrste pregleda, tarifa je u kafi, yejtinu, bombonjerama... (a prava poenta je, to sto samoproklamovana dr.mr.sci.itd. vec dvadeset i kusur godina leci jadan kusadacki narod najosnovnijim metodama, koje se zamalo baziraju na narodnoj medicini, i njenoj moci rendgen pogleda. Pa setite se koliko je samo puta iz opravdanih razloga pokrenuta inicijativa za njenu smenu, setite se koliko je mladih lekara, pobeglo iz kusadackog Doma zdravlja, pod njenim pritiskom!!! Mislite da nocne intervencije pokriva socijalno osiguranje!? Mozda u normalnom svetu, ali ne i kod nje... Ljudi odlaze kod nje, NE iz postovanja, VEC iz straha!!! Prost narod je od nje napravio autoritet, autoritet koji ona ni po cemu ne zasluzuje, a koji uveliko uziva. Sa strahom odlaze na pregled, iz straha nose zrtvu (u obliku sira i jaja) nebi li umilostivili svemocnu dr.mr.sci.itd Slavicu!) Licno sam prisustvovao, i licno doziveo da vidim i osetim odnos svemocne Slavice, prema nama, obicnim smrtnicima, u slucajevima, kada iz raznoraznih nacina zrtva, nije bila Njoj po volji, ili jos gore, kada zrtve nije ni bilo... NE ZELIM NIKOME, DA ISKUSI TAKVO NESTO!
Posted 6 May 2008 06:36

Lovac Elmer replied to medicus...
Ma nemas ti pojma... to sto si napisao, nije ni hiljaditi deo onoga sto se o njoj zna, a tek sto se nezna...! Al' narod jeban u mozak, pa uhvatio prpu... ne sme da pisne!!!
Posted 6 May 2008 12:43

Marko said...
Zato se i ja ne lečim ovde. Mene ona plaši. Taj strah vučem još iz pelena.
Posted 6 May 2008 13:13

Nikola said...
Pa vidiš ja sam mnogo puta išao noću i ne sećam se da mi je to neko naplaćivao,i nisam prinosio nikakvu žrtvu već samo zdravstvenu knjižicu. Narod kao narod pamti samo loše stvari a to koliko je ona života spasila to niko ne računa!!!!!!!!!!!!!!!
Posted 6 May 2008 17:33

medicus said...
Probaj, da je pozoves, da ona dodje nocu (provereno)!!! A mislim da je svima poznato njeno odusevljenje, kad joj neko zazvoni u pola tri izjutra na vrata!!! *a za zivote je vec diskutabilno, jedan poraz zamraci hiljadu pobeda (latinska poslovica)! I ti i ja znamo da se medicinskom osoblju, ne gleda kroz prste bez obzira na to koliko je zivota spasio (dokle bi to dovelo - do situacije, da lekar kaze, "e, pa dobro juce sam spasio 8 zivota, danas mogu da se opustim, i umre mu petoro!?!)". Ona je LEKAR, ona prima platu od narodnog budzeta, zivi u prostorijama narodnog Doma zdravlja, i po svim pravnim i etickim normama, duzna je da se korektnije ponasa prema pacijentima, licno smatram, da joj poboljsanje odnosa i kvaliteta usluga ne bi skodilo. Naprotiv!) "A VI"
Posted 7 May 2008 12:40

Marko said...
Svi medicinski radnici su neljubazni, s´tim što neljubaznost opada kako raste školovanost.
Posted 7 May 2008 14:50

Nikola said...
Naravno da nisu svi zdravstveni radnici neljubazni,to zavisi od osobe kao i kod svega ostalog.A sto se tice spasavanja zivota to nikako ne moze biti diskutabilno,JESTE spasila puno zivota!!!
Posted 7 May 2008 17:48

madicus replied to Nikola...
Ma koliko to nekoga vredjalo... Marko je bio u pravu: LjUBAZNOST JE OBRNUTO PROPORCIONALNA STEPENU OBRAZOVANjA!!! A i dalje stojim iza toga, da bez obzira koliko je zivota spasila (to joj je u opisu radnog mesta), to ne znaci, da joj neko duguje te zivote!!! Njena profesija (kao i svaka druga) retko prihvata greske (citaj - nikad), a ti to najbolje znas! NE SMEMO DOCI U SITUACIJU DA DOKTORU BUDE OPROSTENO STO JE ZABORAVIO MAKAZE U PACIJENTU, ILI SESTRA ZABORAVILA DA JE BOLESNIK HTEO U WC!!! To su banalne stvari, ali su nedopustive. Je*i ga, takav je posao, i niko ko nije spreman na odgovornost, ne treba ni da razmislja o tome... a takvih je puuuuno!!!!!!
Posted 8 May 2008 01:35

Marko replied to madicus...
Ispravka. Znam šta si mislio, ali formula ide ovako ˝NELjUBAZNOST JE OBRNUTO PROPORCIONALNA...˝. I još nešto. NE BIRAMO DOKTORKU NA IZBORIMA! Sad sam video neke pingvine među rajom na pijacu, obećavaju kule i gradove, samo da im podarimo svoj glas. Na mom lokalnom listiću će pisati ˝LOPOVI!˝.
Posted 8 May 2008 01:52

medicus replied to ...
Apsolutno, i potpuno si u pravu...
Posted 8 May 2008 01:53

medicus said...
Na kakve pingvine mislis... Nisam u toku!? Ajd predji na temu IZBORI 2008, ovde je ionako strucna medicinska rasprava...
Posted 8 May 2008 01:57

Nikola said...
Niste u pravu za neljubaznost, to stvarno zavisi od domaćeg vaspitanja a ne od obrazovanja! Postoji mnogo ljubaznih zdravstvenih radnika ali njih niko ne spominje.Znate onu staru ''dobar glas se daleko čuje a loš duplo dalje''!!!
Posted 8 May 2008 06:57

medicus replied to Nikola...
Zašto skrećeš sa teme... postavio sam neko pitanje, ali nisam dobio odgovor, budi jasniji! Ponoviću... ''Ona je LEKAR, ona prima platu od narodnog budzeta, zivi u prostorijama narodnog Doma zdravlja, i po svim pravnim i etickim normama, duzna je da se korektnije ponasa prema pacijentima, licno smatram, da joj poboljsanje odnosa i kvaliteta usluga ne bi skodilo. Naprotiv!) "A VI" '' (a svi ti ljubazni radnici, imaju mnogo, MNOGO neljubaznih kolega, i koleginica, koji bacaju senku na njihovu ljubaznost!!!)
Posted 10 May 2008 20:53

Nikola said...
Pa nisam čuo da je bilo koga pustila da umre ili ne daj Bože ubila!A spašene živote sam naveo da bi ljudi shvatili kakav je njen posao, naravno da joj niko ne duguje i bez obzira što joj je to u opisu radnog mesta mgli bi da malo više da poštujemo to! Mislim da ću sačuvati ove tvoje rečenice, možda će NEKOME koristiti za neku godinu!
Posted 13 May 2008 14:14

Mare said...
Tema je odlična. Extremno do jaja!!!! Svaka čast, Pero!
Posted 17 Jul 2008 08:07
Admin
Admin
Admin


http://kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

Uhvati me nostalgija!!! Empty Re: Uhvati me nostalgija!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu