KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...prevodi naziva filmova...

2 posters

Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Pon 15 Dec - 13:23:57

Možda bi bilo vreme da konsultujemo jedni druge o tome kako ćemo prevoditi filmove, kojih još nema u našim bioskopima, ili i ako ih ima prevod naziva je jako specifično užasan! Znam koliko svima smeta nasumično i svojevoljno prevođenje filmova od strane amatera, i pirata... ali šta je tu je... tu smo da ih svojom kreativnošću sprečimo da nam upropaste film još u samom naslovu...

----------- Dopuna: 15 Dec 2008 11:06 ---------

Neću sad da se pravim pametan, i da dajem predloge... za početak ću da pitam za savet:
kako bi se npr. preveli filmovi
''Taken''
''Pineapple express''
''The Incredible Hulk''
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Laki Pon 15 Dec - 18:34:58

Npr:
Uzeta.
Ana nas o glavu.
Nemam pojma.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Pon 15 Dec - 19:41:47

Ana nas o glavu.

Urnebesno... ...prevodi naziva filmova... 147351
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Pet 9 Jan - 9:10:44

-appaloosa
-city of ember
-lost city raiders
-yes man
-seven pounds
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Laki Pet 9 Jan - 17:17:03

A?
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Pet 9 Jan - 18:01:59

To su neki od filmova, kojih još nema u bioskopima, tako da bih voleo da dobijem neku ideju za prevod imena filma!!!
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Laki Pet 9 Jan - 23:30:53

A koja svrha da prevodiš imena filmova? Ja najčešće ostavim originalno ime pošto su prevodi često nakaradni ili nisu prevod nego novo ime filma.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Sub 10 Jan - 5:47:06

Pa to je tradicija... Ranije, kada sam počeo da sakupljam filmove, uzimao sam ih iz druge-treće ruke, par meseci posle njihove premijere. Sada kada sam sakupio popriličnu kolekciju, svi raniji filmovi su prevedeni ili na srpski ili srpskohrvatski... tako da bih voleo da i dalje sve bude ''pod konac''... bolesno znam, al jbg!
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Laki Sub 10 Jan - 14:05:33

Jednog dana ćeš uvideti da je sve to beskorisno. Primer: VHS, audio kasete, audio CD, DVD, BluRay, Pal, MP3, Secam, DivX, HDTV, IPTV... Na ovom zadnjem sediš lepo u fotelji i uključiš film iz njihove kolekcije u najnovijoj tehnologiji (veća rezolucija, framerate, bitrate...) ili skineš sa neta (dok bude moglo) ili kupiš na buvljaku... A i nećeš valjda ceo život da gledaš iste filmove i da slušaš istu muziku.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Sub 10 Jan - 17:41:00

Ali, ne... pogrešno si me shvatio! Filmove skupljam već 5-6 godina... i imam filmova koje nikada nisam odgledao, i verovato ih nikad neću ni gledati... ali znaš za one filmove, koje kad odgledaš, možeš da gledaš svake nedelje popodne! Čisto sumnjam da će filmska industrija preinačiti ovaj i ovakav način produkcije filmova (osim ako ih nove kompjuterske animacije ne potisnu), ma koliko neisplativ on bio. Ali jedno je sigurno, kao što se gramofoni vraćaju u modu u novom ruhu (baš sam večeras gledao prilog na tu temu), tako će možda nekad i VHS (koji je zvanično pre par nedelja izašao iz proizvodnje), postati simbol nostalgije... I ne nadam se da će mom detetu biti zanimljivo da gleda neke preistoriske smešne filmove (iskreno i meni nije zanimljivo da gledam filmove iz 50-ih)!
međutim ima filmova, pesama, ili knjiga, koji su obeležili određeni period istorije, i one koji slede... tako da baš zbog takvih filmova, i pravim kolekciju, a u kojoj kompilciji će ona na kraju završiti, mislim da i nije važno! Tj. moram da priznam da sam posle pola godine rezanja filmova na CD-R, sve filmove prerezao na DVD, a CD-ove poklonio prijateljima... Ko zna, ako u budućnosti izađe disk sa mogućnošću skladištenja 100 DVD-a na njega, nebih se dvoumio ni sekundu... Jednostavno, osećam da kao što čovek treba imati par dobrih knjiga uvek pri sebi, par dobrih pesama, par društvenih igrica... isto tako i par dobih filmova...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Laki Sub 10 Jan - 19:20:13

ma imam i ja brdo filmova ...prevodi naziva filmova... 48905
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od medicus Sub 10 Jan - 20:03:13

ok... znaš da se robna zamena vratila u modu...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...prevodi naziva filmova... Empty Re: ...prevodi naziva filmova...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu