KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.

Join the forum, it's quick and easy

KUSADAK ONLINE! FORUM
Dobro došli!

Preporuka gostima: - Registrujte se da biste mogli pristupiti svim delovima foruma.

Prijatno nam druženje.
KUSADAK ONLINE! FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...ima da nas nema...

+2
Fiona
medicus
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...ima da nas nema...

Počalji od medicus Pon 8 Sep - 19:51:32

Прочитао сам један занимљив чланак у ''Политици'', па сам хтео да поделим неколико реченица са вама...

(...) Жељко Васиљевић, државни секретар у Министарству рада и социјалне политике, изнео је виђење решења демографског питања. „Имамо 250.000 мушкараца који живе по селима и не могу да нађу жене за удају (...) Међутим, „постоји много земаља у свету које имају вишак жена. Решење је да доводимо жене са Далеког истока: Лаос, Бурма, Камбоџа, Вијетнам. Те жене имају култ рађања и код њих није никакав проблем да роде троје, четворо, петоро деце. Оне долазе из средина које су руралне, а то би нам решило и недостатак радне снаге у пољопривреди. Њима би овде био економски рај (...) Српски младићи су, углавном, подржали замисао Васиљевића. Они су тврдили да су српске девојке размажене, да нису навикле да раде и да не обраћају пажњу на обичне, скромне младиће, већ само оне са џиповима и платним картицама. Долазак скромних Азијаткиња које поштују мушкарца и воле породицу, веле они, може коначно да напуни села, али и српске градове децом. А конкуренција ће помоћи и српским девојкама да се „спусте на земљу (...) Са друге стране, девојке су, готово истим аргументима, оптуживале младиће да су кривци за ретке бракове и мањак деце. Наше младиће су, жале се девојке, размазиле њихове мајке, пуштајући их да уживају у продуженом инфантилизму. Пре четрдесете размажени српски младићи не гледају обичне, скромне девојке, већ само силиконске лутке за забаву и показивање. А онда се изненада, око четрдесете, сете деце. Онда хоће само жене које су машине за кување и рађање (...)

Сад бих волео да чујем мишљења Кусадачких бекрија о овој идеји... знам да би свако волео да му се на тацни сервира млада и лепа азијатска робиња, само.... scratch не иде ј*би га!
Знам читаво туце ''момака'', од преко својих 40, који ни прстом нису макли у потрази за женом свог живота, (...) Сви говоримо само о правима, не и о дужностима, само о забави, не и о раду, само о новцу, не и о пожртвованости. Друштво са таквим системом вредности мора почети да нестаје. Или да заврши са идејом о увозу Азијаткиња и Кубанаца (...)
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Fiona Uto 9 Sep - 16:07:59

Jako zanimljiva tema,bas bih volela da cujem mišljenje muške populacije.

Fiona

Ženski
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty To možda nije loše

Počalji od Laki Sre 10 Sep - 0:46:24

Али ипак, различита култура, језик... Дођеш кући, она се смеши из кухиње, стиже кафа, опет се смеши, доноси ручак, опет се смеши...шири ноге, опет се смеши... не делује баш занимљиво.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Sre 10 Sep - 18:25:54

Laki ::Али ипак, различита култура, језик... Дођеш кући, она се смеши из кухиње, стиже кафа, опет се смеши, доноси ручак, опет се смеши...шири ноге, опет се смеши... не делује баш занимљиво.
Предпостављам да си у праву... Neutral Мада не треба занемарити ни примере успешно васкрснутих села, уз помоћ младих албанки, молдавки или јерменки. Штампа и телевизија, често испирају уста тим сиротим младићима... једни их осуђују, други подржавају (мада могу да замислим како ли је девојкама, confused збуњеним и уплашеним, поред српске свекрве, радозналог комшије, необичних обичаја и мужа с' којим иде у кревет без речи), ипак жене им долазе само са оним што имају на себи, и само оне знају кроз шта пролазе док не науче да кажу ''да'', или ''не''! Међутим, већ после месец-два, околина и нова породица се привикавају на младу, сматрају је својом, а када на свет дође дете, мајка је већ спремна да подиже дете у складу са њеном новом околином, и уз традиционалне вредности уз које је сама подизана...
Међутим, сигуран сам да би било и другачијих примера... али исто тако, сигуран сам да се у Кусадку, као и свим другим селима Србије, све ређе и ређе чује смех и плач деце која трче кроз сокаке на повратку из школе... само је Кусадак велико село, па се теже примети! И мада су многа села бесповратно изгубљена, за Кусадак још увек има наде. Потребно је само превише напора, како од грађана, тако и од државе (која нема ни идеју шта ће радити када се за 30год. број становника Србије преполови), а изнад свега, потребан је резервни план, за случај да постојећи (кога ионако немамо) не успе, као и све остало у земљи Србији...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...........

Počalji od Laki Sre 10 Sep - 19:15:47

Неће се преполовити број становника Србије већ број срба. No
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Sub 13 Sep - 7:52:09

Духовита опаска... Болно духовита... :cry:
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Natalitet u Kusatku

Počalji od Popaj Sre 22 Okt - 11:24:15

Zasto se samo o tome prica a niko nista nije preduzeo da resi taj problem..mislim kad bi uveli porez neudatim devojkama da bi to i te kako resilo problem i u selu Kusadak i u Srbiji..u Srbiji ima vise muskaraca nego devojaka i prosta racunica nemoguce da devojke medju duplo vise muskaraca nemoze da nadje ama bas nista da se uda i stvara porodicu..da li vazi i dalje parola kod devojaka Sto sam starija sve sam izbirljivija ?? samo takvim rigoroznim zakonom moze da se resi problem,kad bi mesecno placale porez zato sto se nisu udale,preko noci bi bilo reseno sve.naravno ima pravo da se ne uda ali zato placaj kaznu ovoj drzavi..ja ne branim muskarce vec samo sagledavam istinu to je realnost,sva sreca da ovo nije tema ali na nasu Srpsku nesrecu jeste.mnogo toga bih rekao ali u nekim daljim izlaganjima..Hoce li nase drzavno rukovodstvo pomoci i resiti ovaj nacionalni problem ili cemo jednog dana biti nacionalan manjina u sopstvenoj drzavi ?????? SRBIJA ! Sad
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Sre 22 Okt - 12:53:19

porez neudatim devojkama da bi to i te kako resilo problem i u selu Kusadak i u Srbiji..u Srbiji ima vise muskaraca nego devojaka
Pa jeb*š ga sad... kako ima više muškaraca, kad toga nije bilo u istoriji Srbije!? Uostalom takve teorije, i teorije poput prokopavanja Avale, da bi beograđani mogli da vide ostatak Srbije, su neosnovane i u krajnju ruku smešne... niti devojka, niti muškarac, neće previše žaliti za 1000RSD godišnje. A na kraju krajeva, pare će po običaju završiti kao nečije parno grejanje... Možda bi dobro bilo za početak pitati neženje i usedelice, zašto ne stupaju u brak... (a odgovore mogu da zamislim, od ''ne daju mi roditelji'', do ''još sam mlad'' - u svojih 53). Naravno, ne treba zaoraviti ni neopravdane razloge, poput ''nemam uslova ni sebe da izdržavam, a nekmo li ženu i decu'' - pobogu, pa naši preci su u vreme najgorih ratova podizali po 8-9oro dece... nama je frka i za pola deteta!!! :x
Međutim, ima i poštenih momaka i devojaka, koji zarad obrazovanja, karijere, i posla, zapostave osnovni zadatak u životu... Kako se postaviti prema njima... da li i oni treba da ispaštaju!? :cry:
Najveći je problem u sistemu vrednosti, u našim poprimljenim zapadnjačkim vrednostima, u našoj osionosti...
A rešenja za problem ima milion... mali milion... Počnimo od crkve... zamislite, da se svi pridržavamo pravila, da nema sexa pre braka! Pa to bi bila masovna venčanja, i još kada bi se ljudi razvodili po crkvenim kanonima, ne bi vise bilo izgovora poput ''ne mogu da podnesem kako hrče noću'' drugim rečima smanjio bi se broj razvoda... još kad bi moje kolege shvatile abortus, kao ubistvo... možete da zamislite kakav bi natalitet bio za 10god.
Ako imate 38god. neženja ste, ili usedelica, a država vam nudi 50000€ ukoliko se venčate... pa... ja bi se venčao, a vi... a još ako vam nudi 10000€ za prvo dete, 20000€ za drugo itd... ja bih dobro razmislio o tome koliko dece želim (naravno korišćenje novca bi bilo ograničeno, i vraćao bi se u slučaju razvoda!).
A imate li ideju, kolika je papirologija potrebna za venčanje, prosto da čovek odustane od cele ideje... to je naravno jedan vid oporezivanja bračnih drugova, i pre stupanja u brak. I šta je sa svim onim svadbama od po 10000€, pa gde to ima!? Nabijaju se kompleksi onima koji 10000€ nisu ni videli u životu, pa proradi čista srpska zavist - ili ću da napravim skuplju svadbu, ili neću ni da se ženim/udajem!
Administracija je jako loša, i to je činjenica, promenom sistema stupanja u brak, i načinom tretiranja braka od strane države, mnogo čega bi se promenilo! Brak je jedna od ''svetih tajni'' za crkvu... možda bi trebala da bude i za državu (zamislite da se država stara oko toga, kako će ko i koliko da posti, ili da se brine o krštenju... sa ovakvom administracijom, ja bih se prvi poturčio!).
I jedno je najsigurnije, promena našeg načina razmišljanja i predrasuda o braku, brak nije ropstvo, ne treba nikome braniti da čeka princa/princezu na belom konju/kobili... treba mu objasniti da ako dugo čeka, doći će samo konj/kobila!!!
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Sre 22 Okt - 17:56:05

Pa nebih sad ovde da razglabam,ali sam nasao ove godine statistiku na internetu i na osnovu toga sam pisao..mnogo toga nebih pisao ovde ali kad dodje vreme pisacu bez obzira sta ce ko da kaze moj stav nikada necu promeniti. ovaj proble nije samo kod nas nego i u nekim drugim evropskim zemljama .ovo se odnosi i na mene i ja nisam ozenjen i uvek o tome razgovaram otvoreno,licno smatram da nema tog ko zeli sebi zlo da nema porodicu ........
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Pet 24 Okt - 13:11:24

I to što kažeš, da ne razglabamo sad... Primetiću samo da ja nisam rekao ništa protiv, tvojih ideja, sem da su neadekvatne!!! Ima bre i boljih načina od prisiljavanja žena na brak...
Ispade onda da je najbolje rešen problem u islamskim zemljama. Tamo žensku decu ne daju u školu, već ih udaju u 13-oj godini. Pa onda ona rodi do tridesete 15 kom. dece. A opet svaki bolje stojeći, ako može da 'rani više žena uzme 4-5 kom. pa je to 60-75 dece. Onda nastane manjak žena za ostalu sirotinju. U toj krizi 'vataju šta ima (a opet žene se zamotaju pa neznaš kakva je rugoba, sve su iste). Tako reše komplet sve žene, a oni preostali muškarci imaju samo tri izbora:
-Idu u mudžahedine da poginu i budu šehiti, a onda u raju ih čeka 70 devica koje
jedva čekaju da im šehit dođe.
-Idu u svet i probaju da nađu ženu druge vere.
-Je*u koze i prave jarad.
--------
A negledaj ti nas i Jevropu, daleko smo mi od Jevrope.
A oni nezaposleni? Kažu da u Tajlandu malo koje dete od deset godina ne radi bar deset sati dnevno. Onih starijih nema nezaposlenih.
Zaključak:Lako je biti nezaposlen kad nemaš račun da radiš, a imaš od čega da živiš...
Daj da se ne lažemo i ne pravimo ludi, mi nismo RAZVIJENO društvo, niti su razlozi isti kao u njima. Mi smo PROPALO društvo. Osnovni razlozi smanjenog rađanja tokom tog perioda (koji još uvek traje) u Srbiji su neravnomeran razvoj, sa pritiskom migracija na veće gradove, nesigurnost egzistencije u svakom pogledu, sveopšta nenormalnost društva i posledično kasno napuštanje primarne porodice (što dugoročno gledano dovodi do toga da se mlađim generacijama ogadi porodični život, jer su ga i presiti, a željni privatnosti i samostalnosti, čak se i u staroj Srbiji, privatnost poštovala. Svi su živeli zajedno u zadruzi, ali su svi imali svoj krov nad glavom, jeste da je krov prokišnjavao, ali opet, moja kućica, moja slobodca). Nema bezbrižnog rađanja bez porodice (ili masivne podrške samohranim majkama, od strane bogate države), ni porodice (pa makar i sa jednim roditeljem) bez doma. Koliki procenat mladih kod nas NISU podstanari ili članovi domaćinstva svoje primarne porodice (žive sa tatom i mamom)? U nedostatku boljeg životnog plana i podrške optimizmu, individualizam i potrošački mentalitet su samo sredstva za tešenje. Osim toga, kao što se može i ovde uočiti, mladi koji tek treba da oforme porodice, beže iz ove zemlje dok ih još nije vezala porodičnim brigama. Negde napolju imaju čak i veće šanse da imaju decu nego ovde.
Problemi su mnogo dublji... Treba ih saseći u korenu, a površne metode su, u odnosu na pravo rešenje, kao što rekoh, smešne...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Pet 24 Okt - 15:44:24

Ok mozda kad se sve to pogleda tako ,onda ispada da je to u pitanju ali nije sve bas tako.. Npr. moj otac i majka mnogo od ovog sto ja sada imam nisu imali ali ipak su stvarali porodicu i imaju nas troje ...znaci nije sve u nekom blagostanju vec u vaspitavanju roditelja dece samo navodim primer.. zasto je moje dete ucilo skolu i necu da mu dozvolim da se muci ! Pa do onog da svi kazu vazno je da se slazemo pa makar ziveli u supu,zvuci smesno ali tako kazu nase devojke ,medjutim u realnosti je ako imas sve onda moze a ako ne setaj dalje.. nikada nije ni bilo neko blagostanje i nece ga nikada ni biti pa ni kad udje ako udje Srbija u tu nekakvu EU ucenjivacku jer iz EU smo uvezli GEY i LEZ. i narkomane, ja sam stariji i secam se unazad da nije tako bilo. bilo je mnogo normalnijh ljudi.devojke su se pristojno oblacile i udavale uglavnom i imale porodicu e onda se sve to odjednom preokrenulo..Ja cu samo navesti jedan primer iz Rusije .tamo su devojke vec do 24 god. udate i imaju decu drugi je problem kod njih sto nema dovoljno muskaraca te devojke imaju problem da se udaju itd.. pa ni kod njih nije neki standard pa ipak nije tako crno kao kod nas...neke Neke zemlje koje istocne koje su u EU i nemaju neki standard slicno kao kod nas i nemoj neko da zavarava nas ovde pa ipak se devojke udaju ..doduse i ovde se udaju al iz interesa a ne iz prave ljubavi..zeleo sam samo malo da docaram temu mnogo toga sam preskocio jer i onako ovo nece nista promeniti.ali bar nek se cuje jedno misljenje iskreno..Zato i podrzavam one momke iz pesterske doline sto zene devojke iz Albanije.mada ih ja bas ne gotivim jer iz iskustva znam sve o njima..neki ih osudjuju ja ne ,svako zeli da ima porodicu i kako sad tim devojkama koje su sve ostavile i udale se za dosta starije momke nije smetalo nista a nase devojke nece ni da cuju neg sve bi u grad kao da tamo dele med i mleko..najgore je kad svaka susa dodje i zaebava(izvinjavam se na ovu rec) sta da ocekujemo mi ? pa nista naravno..zato i kazem zaista podrzavam ideju uvesti porez na neudate a momci nek dovode devojke sa strane.pa posto nase devojke nece da radjaju bar od novca koje plate porez mozemo dati onima koji stvaraju..mozda deluje ovo surovo ali dokle god se daju neka prava toboze gradjanska smesno !! sve dok postoji ova tema ja cu pisati o ovome otvoreno..sve sto kazem ovde mogu i javno da kazem jer to je istina na zalost sviju nas..oni koje ne dele misljenje nemoraju da komentarisu ionako necu to citati..
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Pet 24 Okt - 15:56:19

Jednom sam vec rekao da ima vise muskaraca u Srbiji nego devojaka i to je nazalost jos jedna losa strana .pa kad bi se i ono malo devojaka udalO bilo bi neko resenje pozitivno.opet bi ostali mnogi muskarci neozenjeni.ali da se malo nasalim (uvezli) tj kad bi ti ostali muskarci koji se nebi ozenili Srpkinkama npr. ozenili devojkama neke druge zemlje gde ima vise devojaka..resio bi se problem..ali nece ove matore devojke da se udaju jer vec jednom rekoh STO SAM STARIJA SVE SAM IZBIRLJIVA Laughing To se odnoslilo na devojke iz Srbije..devojke iz nekih drugih drzava su mnogo komunikativne.zele da se upoznaju pa cak i da se udaju za Srbina.pozivam sve dobronamernike da ucestvuju u ovoj diskusiji otvoreno a ne da se kriju po coskovima Shocked
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Pet 24 Okt - 17:26:18

Pobogu brate slatki, pa nemam ja nista protiv tvojih ideja, borimo se za isto... Ja sam sta vise tu temu pokrenuo pre mesec dana u postu ...ima da nas nema...
U svakom slucaju slazem se s' tim da se problem namece sam od sebe, i da je potrebno resavati ga, i da svako mora dati licni doprins resenju tog goruceg problema (bilo licnim primerom, bilo propagandom, strucnim savetima, agitacijom). Ne slazem se samo sa resenjem koje predlazes, jer smo analizama koje smo radili (u okviru predmeta medicina i drustvo, bavili smo se duze vremena tom, i slicnim temama), utvrdili, da sve mere koje pogadjaju pojedince, ili drustvene slojeve, ukoliko nemaju vizionarski blagonaklon karakter, mogu izazvati kontraefekat!
Zanimljiv je i jedan clanak
http://www.kurir-info.rs/clanak/kurir-19-10-2007/bela-kuga
Samo sto ni oni predhodni predlozi resenja, ni ovi iz clanka, se ne mogu primeniti bez predhodne podrobne analize! Moramo imati rezervni plan za svaku nepredvidjenu situaciju... mada moram da priznam, da poprevnog ispita nece biti...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Sub 25 Okt - 12:22:21

Ne nekazem nista ja lose ,svaka tebi cast samo iznosim misljenje svoje.mozda je malo agresivno na neki nacin ali govorim istinu ..steta sto nema vise ucesnika u ovoj diskusiji.tema je zanimljiva a ovaj tekst u kuriru sam vec citao jednom i sve mi je poznato pa ni to nije nista promenilo sve je isto zar ne ?? otvoricu mnogo vise tema o ovakvim problemima a i nekim drugim ..ocekujem da se pojavi jos ucesnika i da vidimo njihovo misljenje .moje ste culi .. :bball:
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od allergia medicamentosa Sub 25 Okt - 21:31:37

U bre sad devojke ispadoše krive za nizak natalitet. To sa porezom i nije tako loša ideja ali da ga plaćaju svi bez obzira na pol! Ja lično poznajem mnogo više neoženjenih starijih muškaraca nego devojaka i šta ćemo sa njima?! A i nekad ljudi u Srbiji nisu hteli toliko dece al' jbg nije bilo sredstva za kontracepciju, abortusi su bili jako rizični( s obzirom da su ih radile babe s vretenom) i tako! A i to oporezivanje bi moralo da ima starosnu granicu ja ipak mislim da meni nije još vreme da se ženim a baš da plaćam porez zbog toga u dvadesetprvoj?!?! Mislim da su one medicusove ideje daleko bolje od te "islamizacije":
allergia medicamentosa
allergia medicamentosa

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Sub 25 Okt - 21:44:19

allergia medicamentosa ::U bre sad devojke ispadoše krive za nizak natalitet. To sa porezom i nije tako loša ideja ali da ga plaćaju svi bez obzira na pol! Ja lično poznajem mnogo više neoženjenih starijih muškaraca nego devojaka i šta ćemo sa njima?! A i nekad ljudi u Srbiji nisu hteli toliko dece al' jbg nije bilo sredstva za kontracepciju, abortusi su bili jako rizični( s obzirom da su ih radile babe s vretenom) i tako! A i to oporezivanje bi moralo da ima starosnu granicu ja ipak mislim da meni nije još vreme da se ženim a baš da plaćam porez zbog toga u dvadesetprvoj?!?! Mislim da su one medicusove ideje daleko bolje od te "islamizacije":
ok slazem se ja da postoji neka granica ,ja mislim da je sasvim dovoljno da do 26 godine sasvim prihvatljivo.vec negde posle toga porez da se placa,nisam mislio na muskarce vec obrnuto na devojke.pa nije moguce da ni u 38 nije nasla za koga da se uda ????poostrenim zakonom sve se resava mnoga bezpotrebna prava treba skresati na mnogo manja prava..sve ima svoju cenu
he hehe ma meni nisu potrebni ti vestacki stimulansi xexe xexexe fala bogu jos ne ... Laughing
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od allergia medicamentosa Sub 25 Okt - 22:12:30

Ne razumem na koje stimulanse misliš?
allergia medicamentosa
allergia medicamentosa

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Popaj Sub 25 Okt - 22:22:23

allergia medicamentosa ::Ne razumem na koje stimulanse misliš?
aha pozurio sam pa je omaklo moja greska to je kad zuris...izvinjavam se,nadam se da zbog jedne greske nece ispasti i pogresno protumaciti ono sto sam pogresio..o natalitetu tek ima da raspravljamo..mnogo toga cu izneti u nekim mojim daljim izlaganjima. :face:
Popaj
Popaj

Muški
Godina : 52

http://cibi.forum2.biz

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Sub 25 Okt - 22:46:32

Ja cekam...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od allergia medicamentosa Sub 25 Okt - 22:55:38

Da li je neko od vas slušao onog lika koji je govorio o "uvozu" azijskih žena, tajlanđanki ili korejanki nisam siguran.Nije to tako loša ideja ali zamislite na šta će ličiti srbi kroz koju decceniju, svaki drugi kosoki, strašno! Nemojte ovo da protumačite kao rasisam, stvarno nemam ništa protiv azijata ali ne mogu da zamislim da moj narod tako izgleda! Shocked
allergia medicamentosa
allergia medicamentosa

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: alergia medicametosa

Počalji od medicus Sub 25 Okt - 23:02:56

pogledaj moj raniji post na temu ...ima da nas nema...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od medicus Čet 6 Nov - 16:59:02

allergia medicamentosa ::Da li je neko od vas slušao onog lika koji je govorio o "uvozu" azijskih žena, tajlanđanki ili korejanki nisam siguran.Nije to tako loša ideja ali zamislite na šta će ličiti srbi kroz koju decceniju, svaki drugi kosoki, strašno! Nemojte ovo da protumačite kao rasisam, stvarno nemam ništa protiv azijata ali ne mogu da zamislim da moj narod tako izgleda! Shocked

Ja sam iskreno ubeđen da nosim u sebi gene nekog Aboridžina, rodom sa Kamčatke... Pobogu koliko je naroda i narodnosti protutnjilo ovim prostorima, ostavljajući za sobom pustoš, i silovane žene! Mi se samo na popisu izjašnjavamo kao Srbi, jer se tako osećamo... inače i ti vrlo dobro znaš, da nemamo više dominantne slovenske osobine (plava kosa, visoki rast, orlovski nos). I da smo jedna splačina svih mogućih gena... (ne kažem da su drugi bolji, ali ipak, ako je neko Amiš, on može da bude samo Holanđanin, German, a nikako Kinez...). A kroz koju deceniju ličićemo na mutante, tako da će biti srećan onaj, ko uopšte bude imao oči...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Laki Čet 6 Nov - 23:44:10

medicus ::
allergia medicamentosa ::Da li je neko od vas slušao onog lika koji je govorio o "uvozu" azijskih žena, tajlanđanki ili korejanki nisam siguran.Nije to tako loša ideja ali zamislite na šta će ličiti srbi kroz koju decceniju, svaki drugi kosoki, strašno! Nemojte ovo da protumačite kao rasisam, stvarno nemam ništa protiv azijata ali ne mogu da zamislim da moj narod tako izgleda! Shocked

Ja sam iskreno ubeđen da nosim u sebi gene nekog Aboridžina, rodom sa Kamčatke... Pobogu koliko je naroda i narodnosti protutnjilo ovim prostorima, ostavljajući za sobom pustoš, i silovane žene! Mi se samo na popisu izjašnjavamo kao Srbi, jer se tako osećamo... inače i ti vrlo dobro znaš, da nemamo više dominantne slovenske osobine (plava kosa, visoki rast, orlovski nos). I da smo jedna splačina svih mogućih gena... (ne kažem da su drugi bolji, ali ipak, ako je neko Amiš, on može da bude samo Holanđanin, German, a nikako Kinez...). A kroz koju deceniju ličićemo na mutante, tako da će biti srećan onaj, ko uopšte bude imao oči...

Jel nauči ti nešto u toj tvojoj školi? Pa jel ima bolje stvari od mešanja najrazličitijih gena? Tako bi bar trebalo da bude, po knjigama. :lx:
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty ...

Počalji od medicus Sre 12 Nov - 13:19:47

Xaxaxa... pa ti još uvek veruješ u sve ono što su te učili u školi... Važnija ti je škola života, ne veruj nikome! Nisam ja nikakav savremeni Đordano Bruno, ili pobornik opšte teorije zavere... Ali jedno je sigurno, nauka koju danas poznajemo, ne vodi dobru, ni planete ni ljudske rase, naučne činjenice i nova naučna saznanja se zataškavaju, u korist darvinove teorije, u školama nas niko ne uči da mislimo svojom glavom, već nam serviraju, sažvakano selektirano znanje, koje treba da žmureći gutamo!!!
Veliki sam protivnik toga, i pripadnik neo-filosophije...
medicus
medicus

Muški
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Laki Sre 12 Nov - 20:03:08

I kao što reče...filozof. :lz: Sve je to relativno, nauka ne postoji, ništa od ovoga nije stvarno, ja u stvari nisam ovde, ovde je samo moj um, ja sam negde tamo... Verovatno.
Laki
Laki
Admin

Muški
Godina : 47

http://www.kusadak.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

...ima da nas nema... Empty Re: ...ima da nas nema...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu